Styl pin-up

Obecnie zasypywaniu jesteśmy mnóstwem trendów. Co sezon króluje inny kolor, inny krój czy fryzura. Jednak w historii mody zapisało się kilka nurtów, które zawsze pozostaną piękne i aktualne. Są one znane i doceniane na całym świecie. Jednym z takich stylów jest styl pin-up.

Czym jest pin-up?

Pin-up to charakterystyczny sposób ubierania się, określona moda dominująca wśród płci pięknej. Jest to trend wywodzący się z lat 40 i 50 XX wieku. To w tamtym okresie kobiety w stylu pin-up zaczęły pojawiać się na plakatach przypinanych do ścian przez mężczyzn. Od tego też wywodzi się nazwa trendu.

Czym charakteryzuje się pin-up?

Kobiety pin-up są piękne, uśmiechnięte i pełne wigoru. Mają charakterystyczne policzki pomalowane różem, czerwone usta, a ich powieki zdobi gruba czarna kreska. Kobiety pin-up często miały też długie, sztuczne rzęsy. Często zakładają spódnice do kolan i koszule, w których podwijają rękawy. Ich ulubionym motywem ubraniowym są groszki. Ich sukienki są rozkloszowane przez co fikuśnie rozwiewa je wiatr. Kobiety preferujące ten styl często też eksponują swoje atuty, jednak w sposób delikatny i kobiecy. Włosy pin-up ułożone są często w regularne fale, grzywki podwinięte na kształt wielkiego loka. Fryzury te często obwiązane były bandamkami. Nierzadko spotyka się też kobietę pin-up w stroju kąpielowym z charakterystyczną bielizną z wysokim stanem.

Innym charakterystycznym elementem dla tego stylu są motywy marynarskie. Kobiety te kochają marynarskie paski, kotwice Choć pończochy, pasy w talii i równie kobiece elementy nie są im obce. W jeszcze innej odmianie pin-up dominują motywy kwiatowe.

Jaka jest kobieta pin-up?

Kobieta pin-up jest przede wszystkim uśmiechnięta i świadoma swojej urody. Jest też kobietą perfekcjonistką o czym świadczą idealnie ułożone fryzury czy detale makijażu. Kobieta ta mimo swojego zadbanego wyglądu nie boi się pracy, potrafi zadbać o dom i rodzinę. Jej krzepę podkreślają różowe policzki. Pin-up stała się kanonem piękna i kwintesencją kobiecości. Wracamy do tego szczególnie współcześnie, gdzie wielu z nas uważa, że współczesny kanon piękna to kobiety zbyt chude. Pin-up to kobieta o pięknych, dorodnych kształtach.

Znane pin-up

Najbardziej popularną przedstawicielką tego trendu jest Merlyn Monroe. Jej blond włosy ułożone w idealne loki rozpoznają ludzie na całym świecie. Uznawana za seksbombę i wyznacznik seksapilu. Idolka zarówno nastolatek jak i dorosłych kobiet. Mimo swojego burzliwego życia, autorytet w kwestii mody i stylu. Jej zdjęcie z rozwianą sukienką weszło na stałe do naszego kodu kulturowego. Mimo, że moda na pin-up minęła nadal wspominamy Merlyn, cytujemy ją i podziwiamy.

Popularną gwiazdą stylu pin-up była także Bettie Page, obecnie wiele gwiazd inspiruje się pin-up możemy zaobserwować to między innymi w teledysku Christiny Aguilery do piosenki „Candyman”czy w sposobie ubieranie się Eweliny Lisowskiej w początkach kariery.

Podsumowanie

Czy to jakość i słuszność idei wpływa na nieśmiertelność pewnych trendów? Nie jesteśmy w stanie do końca odpowiedzieć na to pytanie. Jedno jest pewne pin-up to piękna reprezentantka kobiet znająca swoją wartość. Imponuje nam nie tylko jej perfekcyjny wygląd lecz również silny, ale kobiecy charakter. Wydaję się, że jest to mieszanka wszystkich pożądanych cech. Jak więc może nie być kultowa?