Pomysł na prezent dla koniarza nie musi być nudny ani „oklepany”, choć określenie jak najbardziej pasujące. Prezent dla koniarza powinien być tak samo przemyślany, jak dla każdej innej osoby. Znając usposobienie, zainteresowania (nie tylko te związane z koniem) możemy naprawdę mile zaskoczyć obdarowywanego.
Pamiętajmy, że koniarz może mieć ochotę na prezent nawet najpopularniejszy, czyli książkę o koniach, na ramkę na zdjęcie, żeby mógł tam wstawić siebie i pupila czy na smakołyki przeznaczone nie dla niego samego, lecz dla konia właśnie.
Zanim coś wybierzemy warto zapoznać się z propozycjami, możliwościami i przede wszystkim spróbować podpytać co właściwie taka osoba chciałaby otrzymać. Prośba o napisanie listu do Św. Mikołaja jak najbardziej wskazana, tylko nie na każdą okazję się sprawdzi.
Nerka
Ta zawsze się sprawdzi. Nie krzyczy z daleka: ,,hej! Osoba, która mnie nosi jeździ konno!”, ale jest podarunkiem bardzo praktycznym. Przecież jeździectwo to bardzo aktywne hobby, a przemieszczanie się z miejsca na miejsce takim środkiem transportu, wymaga od nas minimalizacji pakunków.
Biżuteria dla kobiet
Koniara zawsze ucieszy się z kolejnego konia, więc w jakiej formie nie mogłaby go „dosiadać” będzie zadowolona. Z powodzeniem możemy zakupić bransoletki z głową czy całą figurą konia, wisiorki z podkowami, strzemionami i wędzidłami czy kolczyki lub klipsy z motywami konnymi.
Najważniejsze żeby zainteresowana lubiła również biżuterię, bo jeśli z tym jest na bakier (a owszem zdarza się), to najtrafniejszym będzie zegarek z motywem konia (najlepiej wodoodporny i z wygodnym paskiem).
Ciekawym pomysłem będzie również siatka na włosy ze spinką, która bezpośrednio nie wiąże się z jeździectwem, ale jak wiemy dawniej kobiety tak zabezpieczały włosy, aby te nie rozwiewały się w trakcie galopu, a przy okazji pięknie wyglądały.
Biżuteria dla mężczyzn
Tutaj nie trudno wyszukać spinek z koniami, strzemionami, wędzidłami i innymi elementami konnymi. Można również zakupić piękne poszetki z motywem konia, które to coraz bardziej przemawiają do eleganckich panów.
Ciekawym i praktycznym pomysłem pozostaną zegarki wodoodporne z motywem konia.
I jeśli można zaliczyć to do biżuterii zarówno męskiej jak i damskiej, to warto pokusić się o zakup skórzanego paska, ten wasze znajdzie swoje zastosowanie.
Bon podarunkowy
Jeśli nie mamy pomysłu i wiemy, że bardzo ciężko zadowolić koniarza to w ślicznym małym opakowaniu przekażmy mu prezent w postaci bonu do ulubionego sklepu, gdzie może znaleźć wszystko dla konia i opiekuna konia.
Bilet na targi, pokazy, szkolenia
Przykładowo na Cavaliadę, gdzie w ciągu weekendu można obejrzeć od zawodów, przez pokazy do targów i szkoleń. Dla mieszkańca Warszawy można zakupić karnet wejść na wyścigi konne na torze Służewiec.
W sieci znajdziemy mnóstwo imprez, a na taką na którą osoba marzy pojechać z pewnością również dostępne są bilety – jeśli nie na wejście to z pewnością można zakupić nocleg lub bilet transportowy.
Sesja zdjęciowa z koniem
Narodziny: sesja, chrzciny: sesja, ślub: sesja itd., więc czemu nie zaserwować komuś takiego rodzaju podarunku. Sam zdecyduje co zrobić ze zdjęciami czy całym albumem, a będzie to z pewnością niesamowita pamiątka. Taka, do której się wraca po latach…
Dla łakomczuchów
Jeśli chcemy przekazać niezobowiązujący prezent lub wiemy, że osoba uwielbia słodycze, to nic prostszego jak zakupić żelki haribo w kształcie koników albo czekoladę.
Koc polarowy
Czy z jednym koniem czy z całym stadem, będzie pięknym uprzyjemniaczem chłodnych wieczorów. Być może stanie się również nieodłącznym elementem wycieczek z koniem na pikniki lub inne wyjazdy.
Spersonalizowany prezent
Posiadając zdjęcie koniarza ze swoim pupilem warto zainwestować w nadruk na:
-
- ręczniku czy kocu,
-
- kubku,
-
- podkładce pod mysz,
-
- puzzlach,
-
- poduszce/poszewce,
-
- pościeli,
-
- koszulce,
-
- torbie zakupowej,
- worku na szczotki dla konia.
Takie prezenty nigdy się nie nudzą, mało tego są unikatowe i nie do powtórzenia.
Zdjęcie wypalane czyli pirograf
Metoda wypalania nie jest ani trudna ani zbyt droga, a za to efekt niesamowity. Nie dość, że obraz wypalony na podstawie zdjęcia może pięknie wyglądać w każdym domu, to niesamowicie będzie prezentować się również w stajni czy prywatnym boksie, jeśli tam również koniarz zechce mieć kawałek siebie.
Naklejka na samochód
To prezent dla tych, którzy lubią pokazywać swoje zamiłowanie do koni i tę formę aktywności. Jeśli nie jesteśmy tego pewni, to naklejka i tak może zostać wykorzystana w innym miejscu, według uznania.
Maskotka
Co prawda wydaje nam się ten pomysł dziecinny, ale nie jedna kobieta z chęcią „przygarnie” taką metrową maskotkę do salonu czy na kanapę przed kominkiem, co umili jej każdy samotny wieczór.
Lampa z koniem
Lampa czy to nocna przyłóżkowa czy ta, która ma ozdabiać salon lub jadalnie, zawsze znajdzie swoich amatorów.
Magnes z koniem
Często kupujemy różne bibeloty, które zwyczajnie po jakimś czasie wrzucamy, a taki magnes… mała rzecz a cieszy.
I jest z nami każdego ranka, kiedy sięgamy po mleko do kawy.
Plecak/torba z motywem
Możemy postawić na gotowca, czyli plecak z maszynowo wszytym motywem, a możemy sami wybrać dowolny plecak, dokupić naszywkę lub łatę na gorąco i upiększyć według własnej woli. Kawałek ręcznej roboty jeszcze nikomu nie zaszkodził, a wielu ucieszył.
Podobnie postępujemy z torbą czy workiem na plecy. Każde z nich z pewnością przyda się dla jeźdźca do pracy, szkoły czy właśnie na konne przejażdżki bądź wyjazdy na zawody, szkolenia.
Figurka z drewna
Może to być figura przestrzenna, która stanie na biurku i przyozdobi klasycznym stylem, a może to być zawieszka z drewna do decoupage’u, którą w dowolny sposobów „przemienić” może koniarz.
Figurka/ozdoba metalowa
Jeśli osoba ma bardziej nowoczesny design mieszkania, to warto zainwestować w ten rodzaj prezentu, który na pewno wkomponuje się w aranżację.
Termometr z koniem
Pięknie wygląda, jest użyteczny i ponadczasowy. Bo tak naprawdę kto nie ma termometru w domu?
Tak, przecież mamy mądrale telefonowe – apki pogodowe, ale te nie zawsze dokładnie wskazują to co się dzieje w naszym otoczeniu, więc postawmy na klasykę.
Wycieraczka
Szczególnie jeśli dana osoba nie ma lub posiada już podniszczoną, to zakup pragmatyczny i delikatnie podkreślający miłość do koni.
Szal/chusta w konie/podkowy inne koniowate…
Będzie pięknym uzupełnieniem garderoby, co czasami potrafi stać się wizytówką osoby. Jeśli jeszcze pokusilibyśmy się o wydzierganie lub zrobienie szalika na szydełku, to nabierze on podwójny wymiar.
Brelok do kluczy z podkową
Każdy ma jakiś breloczek do kluczy, czasem nawet cały pęk. A jeśli nie do kluczy to można przywiesić do suwaka od plecaka lub od płaszcza czy kurtki.
Terminarz jeździecki
Dla każdego poukładanego lub może wręcz przeciwnie: dla nierozgarniętego koniarza będzie bardzo przydatny. Kalendarium z układem stron, pozwalających na dodatkowe notatki, będzie nie lada wybawieniem w spisywaniu wizyt weterynarza, kolejnych szczepień czy innych dat dotyczących pielęgnacji konia.
Etui na telefon na pasku
Na pewno się sprawdzi jeśli osoba używa telefonu częściej niż raz na kilka godzin (rzadkość) i chce mieć go w zasięgu nie tylko ręki, ale i wzroku. Nieprzemakalne opakowanie z nieprzeszkadzającym zapięciem może zastąpić nawet nerkę, o ile ta używana jest wyłącznie do przechowywania telefonu i dokumentów.
Karabińczyk w kształcie głowy konia
Bardzo przydatna rzecz, nie tylko podczas jazdy, ale i innych aktywności. Mamy możliwość zawsze mieć przypięte coś do swojego plecaka, paska czy nerki. A nie wydamy na niego kroci.
Poduszka/rogal w kształcie konia
Przydaje się nie tylko koniarzom, więc skoro taki to świat, że stale podróżujemy, to zapewnijmy sobie komfort, którym dzielmy się z innymi.
Dla koniarza może być to nieodłączny element, szczególnie kiedy zamiast na przejażdżkę konno wybiera się na dłuższe wakacje z kilkugodzinnym siedzeniem w samochodzie bądź samolocie.
Plakat
Nie musi być zakupiony z gotowym motywem, warto pomyśleć co ma się na nim znaleźć i zaprojektować go samemu. Np. paczworkiem ułożyć zdjęcia koniarza na koniu, obok czy oddzielnie. Osobiście zaplanowany układ bardziej ucieszy niż gotowiec sklepowy.
Można pokusić się o wstawienie go w antyramę, co spowoduje wydłużenie jego żywotności, a i wartość wzrośnie.
Opaska/kamizelka odblaskowa
Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie koniarza, a wiemy, że nie miał okazji/czasu czy z innego powodu nie zakupił jeszcze odblasku, to pomysł najlepszy z możliwych. A jeśli dorzucimy do tego trochę kreatywności i na kamizelkę odblaskową naszyjemy jakiś fajny motyw czy nadrukujemy zdjęcie, to efekt podwójnie mile zaskakujący.
A może element stroju jeździeckiego?
Z pewnością nie może to być kask, chyba że prezent robimy z obdarowywanym na miejscu w sklepie- wówczas prezent rewelacyjny, ponieważ nie tylko zadbamy o bezpieczeństwo naszego jeźdźca, ale pozwolimy mu na wybór według własnych upodobań. Kask koniecznie należy dobrać osobiście, ponieważ musi być idealnie dopasowany do kształtu głowy, aby maksymalnie dobrze zabezpieczał przed urazami. Dodatkowo natomiast wybór jest tak przeróżny, że warto aby osobie się spodobał również wizualnie.
Do kasku możemy np. dokupić – latarkę czołową z regulacją.
Bryczesy
Jeśli osobę mamy ze sobą, to dobrym prezentem będą bryczesy, te najlepiej również dobierać „na osobę”. Za duże będą się zbyt mocno ściągać, a za małe zbyt szybko przecierać i będą niewygodne. Jeśli jednak znamy rozmiar i sklep, w którym osoba kupuje, to z pewnością będzie to prezent trafiony.
Bluzy
Ciepła i wygodna będzie strzałem w dziesiątkę, szczególnie te polecane na forach (np. Best View). Nigdy ich za wiele, nawet jeśli osoba ma już kilka w szafie. Jeśli nie bluza to sweter czy kamizelka bawełniana czy może nawet wełniana.
Buty
Podobnie jak kask i bryczesy – lepiej kupować razem z koniarzem, a jeśli koniecznie chcemy zrobić niespodziankę to rozmiar jest najważniejszy – dodatkowo zastrzeżmy sobie wymianę obuwia w sklepie lub jego zwrot. Sprawdź ofertę na: sztyblety i oficerki.
Rękawiczki
Szczególnie w okresie jesienno-zimowym z pewnością nie pozostaną bez uśmiechu na twarzy, ponieważ te są bardzo potrzebne dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy podczas chłodów czy mrozów. Do wyboru nie tylko skórzane, ale i polarowe, neoprenowe, bawełniane. Pamiętajmy, aby były ocieplone i antypoślizgowe.
Pozostałe propozycje stroju jeździeckiego
Czapki, opaski polarowe a nawet lepiej kominiarki bawełniane, z pewnością się sprawdzą na chłodne przejażdżki, a tych od jesieni aż do wiosny przecież nie brakuje.
Podkolanówki jeździeckie z pewnością uzupełnią cieplejszy strój jeźdźca. Tego podobnie jak zwykłych skarpetek, nigdy nie za wiele. A wybieramy nie tylko w różnych tkaninach, ale i fasonach, kolorach i wzorach, więc do każdego charakteru coś wyszukamy.
A jeśli najważniejszą częścią stroju jest ….koń, to po prostu zainwestujmy w torbę na smakołyki. Czasami bowiem jeździec najbardziej myśli o zwierzęciu, a nie o swoim komforcie czy wyglądzie.
Strój jeździecki ma być wygodny i na szczęście może również świetnie wyglądać, dlatego kupujmy go z głową. Najlepiej róbmy to po wstępnych konsultacjach z osobą obdarowywaną, z nią lub porządnie obserwując co jej się podoba i słuchając narzekań, co to by jej się przydało…
Szkolenie
A jeśli osoba marzy o szkoleniu lub treningu, tylko nie ma dość funduszy aby sobie na to pozwolić? Z pewnością dodatkowe godziny jazdy na swoim pupilu sprawią jej dużo więcej przyjemności niż kolejna głowa konia w nowej odsłonie.
Pamiętajmy, że koniarze to normalni ludzie (tak, choć czasem wydaje nam się, że żyją w zupełnie innym świecie), dlatego nie kupujmy czegokolwiek co nam się podoba, ale zastanówmy się co im by się przydało, albo z czego naprawdę byliby zadowoleni lub jeszcze inaczej: na co sami nie mogą sobie pozwolić?