Jaki kształt paznokci wybrać?

Wszyscy wiemy jak ważny w dzisiejszym świecie jest wygląd. Często to on determinuje nasze życie, dlatego staramy się dbać o swój wygląd. Szczególnie kobiety, które kupują masę kosmetyków, ubrań czy poddają się drogim zabiegom. Ale czy poświęcamy wystarczająco dużo czasu na detale czy liczymy, że zostaną one niezauważone? Jedną z takich kwestii jest kształt paznokcia. Obecnie panuje wszechobecna moda na piękne, długie, hybrydowe paznokcie. Zazwyczaj spiłowane w migdał, ale czy to jedyny kanon piękna dla każdej kobiety? Okazuje się, że nie. Nasze paznokcie nawet przy niezliczonej ilości manicure będą prezentowały się kiepsko jeżeli nie dobierzemy odpowiedniego dla nas kształtu paznokcia. Nie warto więc ślepo podążać za modą, trzeba wyjść naprzeciw wymaganiom swoich rąk, zwracając uwagę na codzienne czynności jakie nimi wykonujemy.

Na co zwrócić uwagę wybierając kształt paznokcia?

Musimy zdecydować, który kształt podoba nam się najbardziej. Zastanówmy się o jakich paznokciach marzymy. Widzimy paznokcie u znajomych- które z nich wprowadzają nas w zachwyt? Okazać się może, że intuicyjnie dobieramy odpowiedni dla nas kształt. Jednak „podobanie się” to nie wszystko. Jeżeli próbowaliśmy już wykonać paznokcie, które nam się podobały, a efekt nigdy nie był zadowalający musimy zastanowić się czemu tak się dzieje.

Zwróćmy uwagę na kilka aspektów

  • długość palców – inne paznokcie pasują do kobiet o palcach krótkich, a inne do kobiet o palcach pianistów. Nic w tym dziwnego, gdyby nie różnorodność byłoby nudno. Jeżeli masz grubsze, krótkie palce nie martw się, do wszystkiego da się dobrać coś dobrego
  • płytka paznokcia – zastanów się czy Twoja płytka jest szeroka czy raczej wąska? Zajmuje dużą powierzchnię czy jest malutka? Tak te wszystkie kwestie mają wpływ na to jaki kształt paznokcia powinnyśmy wybrać
  • łamliwość – to chyba oczywiste, mocne paznokcie mogą być długie jak szpony, natomiast gdy mamy wyginającą się i kruchą płytkę po co męczyć się z obcinaniem połamanych części? Postawmy raczej na krótkie, one też mogą być eleganckie.
  • wykonywane obowiązki – jeżeli jesteś mamą na pełen etat długie paznokcie będą przeszkadzać w codziennych obowiązkach, nie jest to dobre rozwiązanie również, gdy grasz na gitarze czy dużo piszesz na klawiaturze. Jednak podczas wakacji, gdy głowie leniuchujesz na plaży, a jedyne o co się martwisz to jak wyglądasz pozwól sobie na odrobinę szaleństwa

Dla kogo jaki kształt?

Istnieje wiele wariacji związanych z kształtem paznokci jednak dla własnej wygody warto wybierać te uniwersalne, gdyż nie będziemy marnować zbyt wiele czasu na ciągle poprawki. Oto kilka klasycznych możliwości:

Okrągłe

Najlepiej prezentują się w wersji krótkiej, jest więc to jedna z najwygodniejszych propozycji. Sprawdzi się u każdego, jednak najbardziej polecamy je osobą wykonującym prace manualne, osobą z łamliwymi paznokciami, a także mamom. Na krótkich okrągłych paznokciach sprawdzą się jednolite barwy, mogą być to delikatne pastele nadające dodatkowej lekkości.

Kwadratowe

Klasyczne, eleganckie paznokcie mogą występować zarówno w wersji długiej jak i krótkiej. Idealnie sprawdzą się na co dzień, gdyż są mniej łamliwe niż np. spiczaste. Jednak ostre boki mogą się nieco zadzierać. Pasują również na elegancki wieczór, w kolorze czerwonym są szykowne i kobiece. Polecamy je osobą o smukłych palcach i wąskiej płytce, ponieważ kształt ten może optycznie skracać palce i poszerzać płytkę. Mając ten kształt paznokci warto nałożyć warstwę żelu lub akrylu co zniweluje ilość zadzierania się paznokci przy spiczastych zakończeniach.

Kwadratowy z zaokrąglonymi bokami

Jeden z najbardziej naturalnych kształtów zaraz po okrągłych. Dłonie wyglądają na zadbane i wymagają mniej pielęgnacji niż kwadratowe paznokcie, nie zadzierają się i są wygodne. Najlepiej prezentują się w średniej długości na smukłych dłoniach. Na takich paznokciach dobrze wygląda każdy kolor, lecz jeżeli chcemy dodać jeszcze więcej naturalności proponujemy french.

Ballerina (trumienki)

Kombinacja stworzona z paznokci kwadratowych. Najlepiej prezentuje się na długich, mocnych paznokciach. Paznokcie te są wyraziste, pasują do odważnych stylizacji, podkreślają kobiecy temperament. Ładnie prezentują się na nich nasycone barwy. Pasują do smukłych dłoni, lecz niekoniecznie do delikatnej budowy, gdyż mogą wydać się przytłaczające. Niektórym kobietom długość tego kształtu paznokci nie przeszkadza choć nie wyobrażamy sobie wykonywania w nich codziennych domowych obowiązków.

Migdał

Uniwersalny. Wyszczupla dłonie i często uważany jest za najbardziej seksowny i kobiecy kształt. Posiadaczki takich paznokci również będą miały problemy z wykonywaniem prac domowych, gdyż ten kształt najlepiej prezentuje się na długich paznokciach. Świetnie wygląda w każdym kolorze. Ciemne kolory podkreślą stylizacje i nadadzą jej wyrazistości. Naturalne, pastelowe barwy obudzą w nas delikatną, dziewczęcą naturę.

Spiczaste

Jest to wyciągnięta i naostrzona wersja migdała. Jest to typowo imprezowy kształt, na którym sprawdzą się wszelkiego rodzaju neony i wzorki. Kojarzy się z szaleńczym latem i odpoczynkiem, gdyż w tych paznokciach wykonywanie wielu czynności jest mocno utrudnione.

Podsumowanie

Kształty, długości i kolory paznokci mogą być najróżniejsze. Najważniejsze jest, aby dopasować ich kształt tak, by nie przeszkadzały w codziennym życiu. Każde paznokcie prezentują się ładnie jeśli tylko są zadbane, nie warto więc przesadzać.